Turistické zajímavosti

Atrakce a muzea:

poutní místo Rokole (3km), Archeoskanzen Villa Nova (20km), lanová dráha, muzeum zimních sportů turistiky a řemesel, smažírna pstruhů — Deštné v Orlických horách (11km), Utzův mechanický betlém — Olešnice v Orlických horách (5km), renesnční radnice, vlastivědné muzeum, rodný dům Františka Ladislava Heka (F.L. Věk) — Dobruška (13km), městské muzeum Nové město nad Metují, regionální muzeum — Náchod, poutní místo Studánka u Dobrušky (12km), židovský hřbitov Podbřeží (18km),

Rozhledny a vyhlídky:

rozhledna Sendraž (7,5km),Velká Deštná 1115cm — nejvyšší vrchol Orlických hor (18,5km), rozhledna Skuhrov nad Bělou (17km), rozhledna Osičina (24km),

Přírodní zajímavosti:

zookoutek (lesní obora) v Klopotovském údolí (13 km),přírodní rezervace Peklo (17,5km), Babičino údolí — Ratibořice (30 km), Šerlich — Masarykova chata (16km), Kačenčina pohádková stezka — Deštné v Orlických horách (11km),

Hrady a zámky:

zámek Nové Město nad Metují (11km), zámek Opočno (17km), zámek Náchod (22km), zámek Ratibořice (27km), zřícenina hradu Frymburk (4km), zřícenina hradu Dobřany (5km), zřícenina hradu Výrov (10km), zámek Skalka — veřejnosti nepřístupný(18km)

Válečné objekty:

dělostřelecká tvrz Skutina (3km), dělostřelecká pevnost Dobrošov (14km)

Koupání:

bazén u chalupy
koupaliště Bystré (3 km), plavecký bazén a letní koupaliště — Dobruška (13km), rybník a koupaliště Broumar — Opočno (17 km), přehrada Rozkoš (17km), plavecký bazén a koupaliště Rychnov nad Kněžnou (30km)

Sport:

lanový park, terénní horské koloběžky, jízda na tříkolkách ze sjezdovky turistická jízdárna — Deštné v Orlických horách (11km)

Nejbližší lyžařské areály:

Hartman — Olešnice v Orlických horách — www.skihartman.cz
Deštné v Orlic. Horách — www.skicentrumdestne.cz
Zieleniec — Polsko — www.zieleniec.pl      www.snow.cz/stredisko/954-zieleniec

Cykloturistika:

Výlet na kolech můžete kombinovat s dopravou cyklobusem, vybrat si můžete z různě náročných cyklotras, výborný nástup na všechny směry cyklotras je ze Šerlišského sedla, vydat se na cyklovýlet můžete, ale také ze Sněžného. Příklad možných cyklotras:
Sněžné — Dobřany — údolí Zlatého potoka — Kounov — Bystrá — Janov — Sněžné (nenáročná trasa vhodná pro cyklovozíky, délka 20 km)
Sněžné — Olešnice v Orlických horách — Dlouhá — Borová — Česká Čermná — Dobrošov — Peklo –Nový Hrádek — Sněžné (středně náročná trasa, 34 km)
Po hřebeni Orlických hor na Velkou Deštnou a na rozcestí Pěticestí: Šerlich — Velká deštná — Pěticestí a zpět (středně kopcovitý terén vhodný pro cyklovozíky, 29km)
Dobruška — Trnov — Opočno — Pulice — Dobruška (nenáročná trasa vhodná pro rodiny s dětmi, 15 km)

 

Provozní a všeobecné podmínky

 

 

 

Návštěvní řád:

 

 

 

Doufáme, že se Vám u nás bude líbit a nejen z důvodu vašeho pohodlí, ale i pohodlí dalších hostů se prosím řiďte následujícími pokyny:

 

 

 

 • Pohyb po vnitřních prostorách chalupy je povolen pouze v domácí obuvi.
 • K dispozici je wifi síť, heslo: stolarstvimm
 • Oheň lze rozdělávat pouze na místě tomu určeném za chalupou. Dřevo najdete také tam a sekeru ve vstupní chodbě.
 • K dispozici máte vidlice na opékání a gril (ve vstupní chodbě). Po použití gril i vidlice očistěte a vraťte na své místo.
 • Všechny prostory chalupy jsou vytápěny pomocí el. přímotopů. Během dne je elektrika do topení vypnuta přímo v elektrárně, rozpis najdete na nástěnce. Na přímotopech je zakázáno sušit oblečení, ručníky atd. hrozí nebezpečí vzplanutí. Pro sušení prádla používejte venkovní nebo vnitřní sušáky.• V chladném nebo zimním období je možné topení v kachlových kamnech a to dle přiložených pokynů.
 • Před odjezdem v letním období všechny přímotopy vypněte. V zimním období ztlumte jejich teplotu na stupeň 1.
 • Udržujte pořádek. V případě potřeby je Vám k dispozici vysavač pod schody do patra.
 • Třiďte odpad (sklo, plast, směsný odpad, papír) do velkých odpadkových košů ve vstupní chodbě. V případě potřeby můžete během pobytu odpadky vynést do kontejnerů, které se nachází u obchodu nebo na dolním konci vesnice.
 • Před odjezdem vypněte všechny elektrospotřebiče (kromě lednice a TV) ze zásuvky.
 • Při odjezdu nenechávejte v kuchyňské lince ani v lednici žádné potraviny.
 • Použité povlečení před odjezdem prosím svlékněte.
 • K dispozici máte dětské a sportovní hřiště, stromový domeček, bazén a venkovní posezení.
 • Za bezpečnost děti zodpovídají rodiče a to v objektu i mimo něj (stromový domeček, hřiště, bazén,..)
 • Dodržujte noční klid od 22.00.

 

PŘÍJEZD OD 14.00 A ODJEZD Z CHALUPY JE DO 10.00.

 

 

POKYNY PRO UŽÍVÁNÍ BAZÉNU

 

 • bazén je připojen na filtraci a tepelné čerpadlo, které se zapíná automaticky
 • v případě potřeby použijte síťku na odstraňování nečistot
 • při otevírání  a zavírání zastřešení se řiďte pokyny, které najdete připevněné na boudě vedle bazénu